אמנות הצילום - הצלם המומחה שי אלמוג בחשיפה אמנותית

מהו צילום אמנותי?

המושג צילום אמנותי  "רץ" בקרב צלמים וחובבי צילום רבים… היום מה"אייפון" אפשר להוציא צילום אמנותי.
 
צריך להבדיל בין צילום אמנותי של המוזאון (צילום שנמצאים במרכז השיח התרבותי האמנותי) לבין צילומים אמנותיים של צלמים אשר אוהבים לצלם בין השאר מגוון אוביקטים, ארכיטקטורה, נופים ואנשים בזוויות מיוחדות ובקומפוזיציות מרהיבות.
אתייחס לצלם שי אלמוג שהוא מבין הצלמים שנושמים אמנות כל יום וכל צילום הוא חוויה בשבילם. הצילום הוא ממש אופי וסגנון עם קו מאוד מדויק אמנותי ורעיוני.
 
הצלם שי אלמוג עוסק בצילום כבר מגיל 15 כאשר אביו (בספרד) בנה לו את המצלה הראשונה, מצלמת קמרה אובסקורה הבוייה מעץ מלא. וכבר אז במגעים הראשונים שלו עם המצלמה והאור החיבור האין סופי הזה נוצר. והיום כעבור שנים רבות שי תמיד עם המצלמה ביד.
העיסוק המרכזי של שי הוא צילום אירועים, בוקים, ווידאו תדמיתי, סטודיו אבל בין לבין בשעות הפנויות שי מתפנה לצילומים "שלו".
 
אחד המקומות שניתן לראות כנפוץ בצילומים שלו הוא הים, הים הוא מקום הרגעות של הרבה מאוד אנשים אבל כששי מצלם את הים בעדשות רחבות ובזויות "מטעות" הוא יוצר אווירה של אין סוף.
צילום: שי אלמוג
כנגד ניתן לצפות בתמונה המוכרת יותר של שי המתעדת את "תל אביב רבתי" מזווית שאנו לא מכירים, זווית הנוגדת את כיוון הים ומדגישה את הרעש הפעילות והתנועה של עיר ללא הפסקה, לצידה ים אבל הוא לא שם.
 
צילום: שי אלמוג
משני צילומים אלו ניתן להרגיש היטב את מימד הזמן שבאחד אין זמן והכל מהר לצד השממה האין סופית של הים והעננים המתחלפים.
 
והצילומים של צלמים בעלי רגש אמיתי שיוצרים את התוצר מתוך אהבה אמיתית ותשוקה לצילום מקבלים הערכה גבוהה מאוד ויחס מועדף. אלו צילומים שלפני שצולמו נבחרו בקפידה, אלו צילומים שהרבה עשו אבל לא ככה.