הדפסת פוסטרים אמנותיים

פוסטר אמנותי הוא המצאה של ה15-20 שנה האחרונות מאז המצאת הדפוס הדיגיטלי ובכלל מאז עידן הדיגיטציה. הרי יצירת אמנות ספציפית של אמן ספציפי יש רק אחת, מלבד שיחזורים והעתקות. אפשר להגיד שכבר בשנות ה60-70 אנדי וורהול הבין את העומד מאחרי תרבות הצריכה בכלל ושל אמנות בפרט לאנשים פרטיים ולעסקים. ביצירותיו ביצע שיכפול של מוצרי צריכה כגון היצירה המפורסמת של בקבוקי קוקה קולה. או בהקשר לאמנות את מרלין מונרו כוכבת הקולנוע הידועה ביותר לאותה תקופה ואולי אפילו עד היום.
 
יצירתו של אנדי וורהול - מרלין מונרו
אכן כך קרה, כאשר הטכנולוגיה אפשרה לכל אחד להציב בביתו / עסקו פוסטר אמנותי הן אם הנו של אמן מוכר ומובחר והן אם לא. ייצור פוסטרים אמנותיים עם השנים הופך ליצור קל ופשוט ומהסיבה שלרוב הדפסת פוסטרים היא באיכות ירודה ביחס להדפסת צילום על נייר פוטו ואין צורך באמת לבחון כל אחד לגופו אלא לבצע יצור תעשייתי ומהיר.
 
כמו שנאמר קודם, הפוסטר בתכליתו לא מיוצר בהקפדה על הפרטים הכי קטנים, אבל ישנם גם סוגים של הדפסת פוסטרים:
 
1. הדפסת פוסטרים ללוחות מודעות – פוסטרים אלו מיוצרים באיכות הירודה ביותר מכיוון שיעודם להיות על לוחות מודעות שברחוב, חשופים לתנאי מזג האוויר וכמובן שימושם הוא לטווח הקצר, בין שבוע לשבועיים והם יוסרו.
 
2. הדפסת פוסטרי פרסום לחברות – חברות רבות משתמשות בהדפסת פוסטרים לצורך מיתוג או לאירועים מיוחדים של החברה, הדפסות אלה הן ברמה בינונית מהסיבה שהן מיוצרות גם כן בכמות מסחרית (הצבה בכל משרדי החברה) ולרוב צריכים לשמש למעט זמן (אירוע ספציפי בו הפוסטר יוצג).
 
3. הדפסת פוסטרים לבודדים – היא ההדפסה הטובה ביותר של פוסטרים מהסיבה שהדגש של הדפס הוא על פוסטר אחד ומגיע עד רמת דיוק בצבע ובאיכות ההדפסה.
 
רזולוציית הדפסה נקבעת על ידי dpi (נקודות לכל אינץ הדפסה). מה שאומר שככל שרמת הDPI  גבוהה ההדפסה תהיה מאוד דחוסה ואיכותית. מינימום DPI  לקבלת תוצאה סבירה עד טובה הוא נע בין 90-120 DPI. מדפסת ביתית המדפיסה מסמך word  מדפיסה ב 90 dpi לקבלת תוצאה ברמה גובהה מומלץ לעבור את רמת ה 150 dpi. כמובן שמעבר לרמת הדחיסה של המדפסת על הנייר יש פרמטרים נוספים הקובעים את רמת ההדפסה כמו עובי ומשקל הנייר עליו מדפיסים, סוג הנייר, רמת איכות הדיו בו המדפסת משתמשת וכמובן הקובץ אותו אנו רוצים להדפיס.